Ήττα με 2 – 1 για την ΑΠΕ, εκτός έδρας από το Παλαιό Φάληρο, με δύο αμφισβητούμενα πέναλτι

Με δύο αμφισβητούμενα πέναλτι και τη διαιτησία να γίνεται στόχος της ΑΠΕ για τις αποφάσεις της, η ομάδα της ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ έχασε το απόγευμα του Σαββάτου από το Παλαιό Φάληρο με 2 – 1, στον εκτός έδρας αγώνα της.

Στο πρώτο ημίχρονο χωρίς η ομάδα μας να πιάσει υψηλές αποδόσεις στο παιχνίδι της, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και πίεζε την αντίπαλη ομάδα, χωρίς όμως να κατορθώσει να πετύχει κάποιο τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο διαιτητής σφύρηξε δύο πέναλτι που αξιοποίησε η γηπεδούχος ομάδα για να προηγηθεί και ο Καραδήμας στο 85 λεπτό να μειώσει το σκορ σε 2 – 1, που ήταν και το τελικό.

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Σιφογιαννάκης, Μπάκας Αλ., Κρητικός (61΄  Μαζμανίδης), Κύβελος, Μπίκος, Κατσικογιάννης (82΄   Πατσατζόγλου), Μπάκας Π. (61΄   Γιαννόπουλος Δ.), Λαδένογλου (66΄   Τουφεξίδης), Καραδήμας, Γκουτίδης (82΄   Κέσκος), Κοπανάς

Την επόμενη εβδομάδα η ΑΠΕ φιλοξενεί στο γήπεδο στα Ριμινίτικα την ομάδα των ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ.