Άνετη νίκη της ΑΠΕ με 5 – 3, αλλά αδικαιολόγητος εκνευρισμός στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης

Μία άνετη επικράτηση της ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ, παραλίγο να μετατραπεί σε ντέρμπι τα τελευταία λεπτά του αγώνα της ομάδας μας, με την  Κηφισιά, την Κυριακή 4 Νοεμβρίου, στο γήπεδο της οδού Ορυζομύλων.

Η καλύτερη της αντιπάλου της ΑΠΕ έως το 85΄ προηγείτο με το άνετο σκορ 5 – 1.

Ο αδικαιολόγητος όμως εκνευρισμός των παικτών μας τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, είχε σαν αποτέλεσμα να χρεωθούν οι παίκτες της ομάδας μας με τέσσερις κίτρινες κάρτες.

Να δεχτούν γκολ στο 88΄και στο 90΄να καταλογιστεί πέναλτι εις βάρος μας και να αποβληθεί ο Λάππας.

Τελικό σκορ 5 – 3, με την ΑΠΕ στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, μόλις τρεις βαθμούς από την κορυφή και με αισιόδοξες προβλέψεις για το μέλλον της.

Πράγμα που σημαίνει μεγαλύτερη προσπάθεια και περισσότερη πειθαρχία μέσα στον αγωνιστικό χώρο όμως.

Τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ας γίνουν μάθημα σε όλους…

Ο καλός καιρός έφερε στο γήπεδο πολλούς φίλους της ομάδας, οι οποίοι μετά τη λήξη του και το ευρύ σκορ υπέρ μας, έφυγαν προβληματισμένοι από την εικόνα των τελευταίων λεπτών…