Εκτός κυπέλλου ΕΠΣΑ η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ, μετά την ήττα από τον ΑΓΙΑΞ Ταύρου με σκορ 2 – 0

Με σκορ 2 – 0 ηττήθηκε η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ από τον ΑΓΙΑΞ Ταύρου, το απόγευμα της Τετάρτης 9 Οκτωβρίου 2024, σε αγώνα για την τρίτη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Η ΑΠΕ ξεκίνησε τον αγώνα με πολλές αλλαγές παικτών σε σχέση με τους προηγούμενους αγώνες, σε μια προσπάθεια κι άλλοι αθλητές της να πάρουν χρόνο συμμετοχής σε επίσημες διοργανώσεις.

Η ομάδα μας δεν έδειξε κάτι το ιδιαίτερο, παρ΄ ότι δημιούργησε τρεις – τέσσερεις ευκαιρίες για να πετύχει τέρμα.

Ο ΑΓΙΑΞ επίσης μέτριος στο συνολικό παιγνίδι του, αλλά στο 45ο λεπτό προηγήθηκε με πέναλτι για να διπλασιάσει τα τέρματά του στο 70ο λεπτό.

Κύριο μέλημα της ΑΠΕ ήταν να μην υπάρξουν τραυματισμοί και οι παίκτες να μην δεχθούν κάρτες.

Τώρα όλο το βάρος της ομάδας της πόλης μας πέφτει στο πρωτάθλημα της Α Κατηγορίας ΕΠΣΑ, όπου εφέτος προβλέπεται συναρπαστικό.