Πρώτη νίκη της ΑΠΕ στο πρωτάθλημα – Κέρδισε με 3-1 τα Βριλήσσια στο γήπεδο στα Ριμινίτικα

Παίζοντας στρωτό κατά διαστήματα ποδόσφαιρο η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ κέρδισε το πρωί της Κυριακής 29 Σεπτεμβρίου τα ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Α ΕΠΣΑ.

Το παιγνίδι σε γενικές γραμμές ήταν μέτριο και δεν ικανοποίησε τους θεατές, παρά τα τέσσερα τέρματα που σημειώθηκαν.

Το σκορ άνοιξε η ΑΠΕ στο 6ο λεπτό με τον Νένδο, ενώ είχε και ένα δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Βριλήσσια ισοφάρισαν το σκορ στο 55, αλλά δύο λεπτά αργότερα ο Νένδος πάλι έδωσε το προβάδισμα στην ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ, η οποία στο 62 σημείωσε και τρίτο τέρμα με τον Βάσο, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 3 – 1.

Η ΑΠΕ είχε ακόμα ένα δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά έδειξε πως χρειάζεται ακόμα χρόνο για να δέσει σαν ομάδα και να βγαίνουν οι αυτοματισμοί.

Πάντως η υψηλή θερμοκρασία που επικρατούσε κατά τη διάρκεια του αγώνα επηρέασε την απόδοση.

Σημειώνουμε πως ήταν η πρώτη φετινή νίκη της ΑΠΕ για το φετινό πρωτάθλημα.

Βεβαίως ακόμα μία φορά η έλλειψη κυλικείου στο γήπεδο σχολιάστηκε αρνητικά, αφού όσοι ήθελαν να ποιούν νερό, έπρεπε να πάνε ένα χιλιόμετρο μακριά στο κοντινότερο μαγαζί για να αγοράσουν, ανεβαίνοντας φορτωμένοι την ανηφόρα μέσα στον ήλιο…