Με 3 – 0 κέρδισε η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ τον Ήφαιστο σε φιλικό παιγνίδι στα Ριμινίτικα

.

Με το ευρύ σκορ του 3 – 0 η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ κέρδισε εχθές το απόγευμα, Κυριακή 1η Σεπτεμβρίου, τον Ήφαιστο Περιστερίου στο γήπεδο στα Ριμινίτικα παρουσία αρκετών φιλάθλων, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας.

Η ΑΠΕ στο πρώτο ημίχρονο κυκλοφόρησε την μπάλα με άνεση και ψυχραιμία, ενώ οι αυτοματισμοί που έκαναν οι παίκτες της, έδειξαν πως αφομοιώνουν τις οδηγίες και τα συστήματα του προπονητή τους Νίκου Κούναδη.

.

Το παιγνίδι ήταν δυνατό με φάσεις και όμορφο θέαμα.

Η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο 2 – 0 με τέρματα των Αρχανιωτάκη και Μουστακάτο, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Μένδος με το τρίτο τέρμα της ομάδας, έγραψε το τελικό σκορ του αγώνα.

.

Στο 87 οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο ο τερματοφύλακας της ΑΠΕ Ρούμπας, απέκρουσε κρατώντας την εστία του ανέπαφη.

Ο Νίκος Κουνάδης στο Β ημίχρονο χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του.