Φιέστα ανόδου ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ, παρά την ισοπαλία με τους Αμπελόκηπους (1-1)

Η γλυκόπικρη ισοπαλία του ΚΕΡΑΥΝΟΥ το απόγευμα της Κυριακής 21 Απριλίου, κόντρα στην ομάδα των ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ με 1 – 1, δεν κατάφερε να μετριάσει τον ενθουσιασμό και την χαρά της ανόδου της ομάδας στην Β κατηγορία ΕΠΣΑ.

Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ μπήκε χαλαρά στο παιχνίδι, αφού η άνοδος είχε εξασφαλιστεί και λίγο έλειψε να ηττηθεί από την αντίπαλη ομάδα στο γήπεδο στα Ριμινίτικα.

Λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα κατάφερε να ισοφαρίσει, ενώ στο πρώτο ημίχρονο είχε δοκάρι και στο δεύτερο  δεν κατάφερε να πετύχει τέρμα αφού ο αντίπαλος τερματοφύλακας έπιασε πέναλτι.

Δύο από τους πρωτεργάτες της επιτυχίας της ανόδου ο Παναγιώτης Φωτιάδης και ο Χρήστος Πατσατζόγλου κράτησαν την υπόσχεση που είχαν δώσει στην αρχή της χρονιάς και ανέβασαν την ομάδα κατηγορία.