Βαριά ήττα της ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ με 2 – 4 στα Ριμινίτικα από τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ, από λάθη της άμυνας

Δύο γκολ από λάθη της άμυνας στο πρώτο ημίχρονο, σε συνδυασμό με δύο χαμένες ευκαιρίες (δοκάρια) από την ΑΠΕ  ήταν αρκετά να βάλουν τη βάση για την ήττα της ΑΓΙΑΣ ΕΛΕΟΥΣΑΣ, από το πρώτο ημίχρονο στον αγώνα της Κυριακής 15 Οκτωβρίου, στο γήπεδο στα Ριμινίτικα, από τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ.

Η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ δεν ήταν κακή, αλλά η άμυνα της δεν στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων, σε αντίθεση με την επίθεση που πάλεψε, δημιούργησε ευκαιρίες και πέτυχε δύο τέρματα.

Τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ προηγήθηκαν στο ημίχρονο με δύο αντεπιθέσεις με σκορ 0 – 2.

Στην αρχή της επανάληψης η ΑΠΕ μείωσε το σκορ σε 1 – 2, για να πετύχει η αντίπαλος ομάδα ένα ακόμη τέρμα, από λάθος εκτίμησης του τερματοφύλακά της ομάδας μας, ανεβάζοντας το σκορ σε 1 – 3.

Η ΑΠΕ μείωσε το σκορ σε 2 – 3, αλλά τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ πέτυχαν και τέταρτο τέρμα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ σε 2 – 4.

Την επόμενη αγωνιστική η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ αγωνίζεται εκτός έδρας με τον ΑΘΗΝΑΪΚΟ, πιθανότατα Σάββατο.