Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ισόπαλος εκτός έδρας με ΑΓΙΟ ΙΕΡΩΘΕΟ – Δοκάρια, χαμένο πέναλτι, ακυρωθέντα τέρματα, πολλές ευκαιρίες, αλλά 1 – 1

Μετά από τρία δοκάρια, δύο ακυρωθέντα τέρματα, χαμένο πέναλτι και πολλές ευκαιρίες ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ υποχρεώθηκε εκτός έδρας σε ισοπαλία  με την ομάδα του ΑΓΙΟΥ ΙΕΡΩΘΕΟΥ, το απόγευμα της Κυριακής 13 Οκτωβρίου για το πρωτάθλημα Β Κατηγορίας ΕΠΣΑ.

Η ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ παρά την υπεροχή της βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 25ο λεπτό και στο 27ο έχασε την ευκαιρία να σκοράρει με πέναλτι που κτύπησε ο Σιμονιάν.

Η ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ στο Β ημίχρονο έκλεισε στα καρέ της την αντίπαλη ενδεκάδα αλλά όπως γράφαμε παραπάνω η μπάλα δεν έμπαινε με τίποτα στα αντίπαλα δίκτυα.

Τελικά στο 85ο λεπτό ο νεοαποκτηθείς Βασίλης Πατσατζόγλου βγήκε μπροστά και ισοφάρισε το παιγνίδι.