Νίκη με δέκα παίκτες η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ (2 – 1) τους ΑΓΙΟΥΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ

ΜΕ δέκα παίκτες η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ από το 60ο λεπτό, λόγω κόκκινης κάρτας για ανατροπή αντιπάλου, στον Γκιτούδη, η ομάδα της πόλης μας κατάφερε να κερδίσει τους ΑΓΙΟΥΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ, το απόγευμα της Κυριακής 3 Μαρτίου στο γήπεδο στα Ριμινίτικα,  παρότι έχανε από το 1ο λεπτό με 1 – 0, από πέναλτι.

Η ΑΠΕ κατάφερε και ανασυντάχθηκε και στο 50ο λεπτό ισοφάρισε τον αγώνα με γκολ του Καραδήμα.

Προηγήθηκε στο 75ο λεπτό ξανά με γκολ του Καραδήμα και το 2 – 1, ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.

Η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ ανέβασε την απόδοσή της ιδιαίτερα στο Β ημίχρονο πετυχαίνοντας καθαρή νίκη απέναντι στους αντιπάλους οι οποίοι δεν μπορούσαν να αντιμετωπίσουν την ανωτερότητα της.

Η ομάδα των ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ έχασε πέναλτι στη φάση της αποβολής του Γκιτούδη στο 60ο λεπτό.

Ο αγώνας ήταν για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α ΕΠΣΑ.

Η ομάδα της ΑΠΕ ΑΓΙΑΣ ΕΛΕΟΥΣΑΣ το επόμενο Σάββατο αγωνίζεται εκτός έδρας με το ΗΡΑΚΛΕΙΟ.