Άδικο αποκλεισμό από την ημιτελική φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ γνώρισε η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ

Άδικο αποκλεισμό από την ημιτελική φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ γνώρισε η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ το απόγευμα της Τετάρτης 17 Ιανουαρίου, σε εκτός έδρας αγώνα, από τον ΑΡΗ Πετρούπολης.

Η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ στάθηκε ως ίσος προς ίσον απέναντι στην ομάδα της Πετρούπολης η οποία αγωνίζεται στη Γ Εθνική και διαμαρτύρεται για το πρώτο γκολ με το οποίο προηγήθηκε η γηπεδούχος, αφού όπως υποστηρίζουν από την ΑΠΕ η μπάλα δεν είχε περάσει τη γραμμή του τέρματος.

Το γκολ αυτό στο 60ο λεπτό του αγώνα έδωσε το προβάδισμα στον ΑΡΗ ο οποίος διπλασίασε τα τέρματά του στο 70ο λεπτό.

Η ΑΠΕ δεν το έβαλε κάτω και στο 82ο λεπτό μείωσε το σκορ σε 2 – 1 με γκολ του Βάσσου, το οποίο ήταν και το τελικό του αγώνα που έδωσε την πρόκριση στον ΑΡΗ Πετρούπολης.

ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ρούμπας, Γκαρδιακός, Μπίκος, Μίχας, Μαθιούδης, Μπάκας (65′ Γκίζι), Χατζηροδίτης (76′ Παπαδόπουλος), Κατσικογιάννης, Καραδήμας (90′ Αρχανιωτάκης), Γκουτίδης, Βάσσος

Η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ πλέον στρέφει τις προσπάθειές της στους αγώνες του πρωταθλήματος Α ΕΠΣΑ, αφού βρίσκεται στην πρώτη πεντάδα της κορυφής.