Σημαντική νίκη της ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ εκτός έδρας με σκορ 2 – 3, τον ΑΘΗΝΑΪΚΟ

.

Νίκη βάλσαμο και απόδειξη της ποιοτικής ομάδας που διαθέτει η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ, ήταν αυτή που πέτυχε εκτός έδρας κατά του ΑΘΗΝΑΪΚΟΥ, με σκορ 2 – 3, το απόγευμα της Κυριακής 22 Οκτωβρίου.

Η ομάδα μας από την αρχή του αγώνα έδειξε τις διαθέσεις της και παρ΄ ότι δέχτηκε τέρμα στο 10 λεπτό και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο να προηγηθεί με 1 – 2.

Ο Χατζηροδίτης στο 20 λεπτό ισοφάρισε σε 1 – 1 και στο 35΄ με γκολ του Βάσου η ΑΠΕ προηγήθηκε με 1 – 2.

Ο αγώνας στο Β ημίχρονο ήταν δυνατός έως σκληρός ορισμένες φορές.

Στο 75΄ η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ έμεινε με δέκα παίκτες, μετά την αποβολή του Μπίκου, αλλά το πείσμα των υπόλοιπων δέκα ποδοσφαιριστών της ΑΠΕ δεν έδωσε περιθώρια στον ΑΘΗΝΑΪΚΟ  να επικρατήσει.

Στο 89 λεπτό η γηπεδούχος κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2 – 2, αλλά η χαρά της κράτησε μόλις τέσσερα λεπτά, αφού Γκουτίδης με απευθείας κτύπημα φάουλ σημείωσε το τρίτο και νικητήριο τέρμα της ομάδας μας.

ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ρούμπας, Παλυβός (60΄ Παναγιώτου), Μπάκας, Μπίκος, Μαθιούδης, Πατσαντζόγλου, Γκουτίδης, Χατζηροδίτης (46΄ Μίχας), Καραδήμας, Βάσσος, Κιζίτο (11΄ Κοπανάς)