Άδοξα και άδικα αποκλείστηκε η ΑΠΕ από τους Τράχωνες, στο κύπελλο

Μια εμφάνιση εξαιρετική και απανωτές κλασικές ευκαιρίες που χάθηκαν δεν ήταν ικανές για την ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ να περάσει από τους ΤΡΑΧΩΝΕΣ, στο εκτός έδρας χθεσινό παιχνίδι της με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη γηπεδούχο ομάδα, από τη συνέχεια του κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Η ΑΠΕ πολύ καλή στο Β κυρίως ημίχρονο έχασε τουλάχιστον 4 ευκαιρίες για να σκοράρει, για να πάρει τελικά τη νίκη και την πρόκριση η γηπεδούχος ομάδα στο 119 λεπτό.

Ο κανονικός αγώνας είχε λήξει ισόπαλος και οι ομάδες διεκδίκησαν την πρόκριση στην παράταση με τους Τράχωνες να την πετυχαίνουν.

Η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε νωρίς στο σκορ για να απαντήσει η ΑΠΕ με τον Πατσατζόγλου στο 16΄.

Τώρα η προσοχή στρέφεται στον Κυριακάτικο αγώνα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α ΕΠΣΑ με την ΑΠΕ να αντιμετωπίζει στις 15:00΄ την ομάδα των Αγίων Αναργύρων, εκτός έδρας.