Ισόβαθμη στην τέταρτη θέση, με Σούρμενα και Αργυρούπολη η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ, μετά την ισοπαλία στην έδρα μας

Ισόπαλος με σκορ 1 – 1 έληξε ο αγώνας της ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ κόντρα στα ΣΟΥΡΜΕΝΑ που φιλοξενούσαμε στο γήπεδο μας στα Ριμινίτικα σήμερα το πρωί.

Το αποτέλεσμα αυτό φέρνει τρεις ομάδες να ισοβαθμούν με 14 βαθμούς στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας (ΑΠΕ, ΣΟΥΡΜΕΝΑ και ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ).

Ο αγώνας ανοικτός και γρήγορος ευνόησε την φιλοξενούμενη ομάδα να προηγηθεί στο σκορ στο 35 λεπτό με απευθείας πολύ καλό κτύπημα φάουλ, έξω από την περιοχή, ενώ η ομάδα μας είχε δύο εξαιρετικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ στο 17 και στο 30 του πρώτου ημιχρόνου.

Η ΑΠΕ στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε στροφές, έχασε ξανά ευκαιρίες, ενώ ο διαιτητής δεν  σφύριξε πεντακάθαρο πέναλτι υπέρ της στο 50 λεπτό.

Στο 52 όμως ο Μπίκος κατάφερε να σκοράρει και σε αυτό το παιχνίδι, γράφοντας το τελικό σκορ του αγώνα.

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ξυδιάς, Μαζμανίδης, Τζώρτζης, Κύβελος, Μπίκος, Μπάκας Α., Τσαγκάρης (81΄ Παναγιωτίδης), Πατσατζόγλου, Παναγιωτόπουλος, Κατσικανταής, Μπάκας Π. (52΄ Γιαννόπουλος).

Το απόγευμα αγωνίστηκαν η ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ με τον ΑΘΗΝΑΪΚΟ και κέρδισε η πρώτη εκτός έδρας, με σκορ 1 – 4.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα Αθηναϊκός και Ηράκλειο έχουν από 12 βαθμούς.