Μαγική εικόνα – Η ΑΠΕ την κατοχή, ο Χολαργός τα γκολ – Ήττα με 0 – 4 στο γήπεδο στα Ριμινίτικα

Μαγική εικόνα το αποτέλεσμα της ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ κόντρα στον ΧΟΛΑΡΓΟ για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ ΕΠΣΑ, στον αγώνα που έληξε πριν λίγη ώρα.

Η ομάδα μας είχε την κατοχή σε ποσοστό 70 – 30 %, έπαιζε όμορφα και στρωτά και ο Χολαργός έβαζε τα γκολ.

Η αδυναμία του παίκτη της ΑΠΕ που θα σπρώξει την μπάλα στα δίκτυα ήταν εμφανής και σε αυτό το παιχνίδι και η αντίπαλη ομάδα στο γήπεδό μας στα Ριμινίτικα μας κέρδισε με το βαρύ σκορ 0 – 4.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 0 – 1 και νωρίς στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου δεχτήκαμε το δεύτερο τέρμα.

Σημειώνουμε πως στο 80΄ λεπτό αποβλήθηκε ο παίκτης της ΑΠΕ Μασμανίδης και είναι η δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική που η ομάδα μας παίζει με δέκα παίκτες, για ένα χρονικό διάστημα.

ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ξυδιάς, Μαζμανίδης, Παυλάκος (51΄ Καζάλας), Μπάκας Αλ., Μπίκος, Γολίδης (64΄ Τσαγκάρης), Μπάκας Π., Πατσατζόγλου, Παναγιωτόπουλος, Γιαννόπουλος, Κατσικανταής (78΄ Μαθιούδης).

Την επόμενη Κυριακή η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ δίνει εκτός έδρας έναν δύσκολο αγώνα, κόντρα στην ομάδα της ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ, η οποία βρίσκεται ανάμεσα στις τρεις που θεωρούνται φαβορί για την άνοδο.