Βαριά ήττα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Β ΕΠΣΑ – Έχασε με σκορ 6 – 1 από τον ΦΟΙΝΙΚΑ στο Περιστέρι

Για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Β ΕΠΣΑ,  ο Α. Ο. ΚΕΡΑΥΝΟΣ συνετρίβη εκτός έδρας από τον ΦΟΙΝΙΚΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ το Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου, με το βαρύ 6 – 1.

Το πρωτάθλημα της Β κατηγορίας ΕΠΣΑ είναι πολύ ανταγωνιστικό με ισχυρές ομάδες και κάθε αγώνας θα είναι δύσκολος για τη νεοφώτιστη ομάδα της πόλης μας.

Από αμυντικά λάθη του ΚΕΡΑΥΝΟΥ  η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με σκορ 2 – 0 στο πρώτο ημίχρονο, με τον ΚΕΡΑΥΝΟ να μην είναι καλός.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ σημείωσε τρίτο τέρμα για να μειώσει ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ σε 3 – 1, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν την τύχη να πετυχαίνουν γκολ σε κάθε σουτ που πραγματοποιούσαν στην εστία της ομάδας της πόλης μας.

Τελικό σκορ ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ 6 – 1.