Η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ 3 – 1 τα ΜΕΛΙΣΣΙΑ στο γήπεδο στα Ριμινίτικα

.

Μετά από ένα αμφίρροπο, στο πρώτο ημίχρονο παιγνίδι, η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ με πολλές αλλαγές στη σύνθεσή της, κέρδισε τα ΜΕΛΙΣΣΙΑ με σκορ 3 – 1 το απόγευμα του Σαββάτου 6 Απριλίου, για το πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΑ, στο γήπεδο στα Ριμινίτικα.

Η ιστορική ομάδα της πόλης προηγήθηκε στο 3ο μόλις λεπτό, αλλά η αντίδραση της ομάδας των ΜΕΛΙΣΙΩΝ ήταν μεγάλη και πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει στο 40ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής της ΑΠΕ, Νίκος Κουνάδης, πραγματοποίησε αλλαγές και η ομάδα ανέλαβε τα ηνία του αγώνα.

Αποτέλεσμα της υπεροχής της ΑΠΕ ήταν να πετύχει ακόμα δύο τέρματα στο 65ο και στο 89ο λεπτό και να καθαρίσει τον αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ αγωνίζεται εκτός έδρας με την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Ν. ΙΩΝΙΑ, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.