Σπουδαία νίκη εκτός έδρας πέτυχε η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ – Κέρδισε τη ΔΑΦΝΗ Παλ. Φαλήρου με σκορ 2 – 3

Σπουδαία νίκη εκτός έδρας πέτυχε η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ το απόγευμα της Κυριακής 21 Ιανουαρίου για την τρίτη αγωνιστική του Β Γύρου του πρωταθλήματος Α ΕΠΣΑ.

Κέρδισε τη ΔΑΦΝΗ Παλαιού Φαλήρου με σκορ 2 – 3 και βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας με τον ΑΓΙΑΞ Ταύρου.

Το σκορ άνοιξε ο Μπίκος στο 10ο λεπτό, με τη Δάφνη να ισοφαρίζει στο 16ο.

Στο 64ο λεπτό οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2 – 1.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ κυνήγησε το παιγνίδι και με τέρματα των Βάσσου με δυνατό σουτ στο 80 από τα 25 μέτρα και του Γκαρδιακού στο 87ο λεπτό έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με σκορ 2 – 3.

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ρούμπας, Γκαρδιακός, Μπίκος, Μπάκας, Μίχας, Μαθιούδης (76΄ Αρχανιωτάκης), Χατζηροδίτης (67′ Μπαριάμι), Κατσικογιάννης, Καραδήμας (95′ Τεπετίδης), Γκουτίδης, Βάσσος

Την επόμενη αγωνιστική η ΑΠΕ φιλοξενεί το Χαλάνδρι στο γήπεδο στα Ριμινίτικα.