Ασυγκράτητος ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ φιλοδώρησε με τέσσερα τέρματα την ομάδα του ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ

Ασυγκράτητος ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ φιλοδώρησε με τέσσερα τέρματα την ομάδα του ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ, το απόγευμα της Κυριακής 10 Δεκεμβρίου, για την όγδοη αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ ΕΠΣΑ, παρουσία εκατοντάδων οπαδών και φίλων του.

Η ομάδα του Χρήστου Πατσατζόγλου, ο οποίος τιμωρημένος παρακολουθούσε τον αγώνα εκτός αγωνιστικού χάρου, απέδωσε πολύ καλό ποδόσφαιρο και δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλη ομάδα να ανασάνει.

Το σκορ άνοιξε νωρίς η ομάδα της πόλης μας και το ημίχρονο έληξε με σκορ 1 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ πέτυχε νωρίς άλλα δύο τέρματα, για να δεχτεί όμως ένα και το σκορ να ανέβει στο 3 – 1.

Στο 85ο λεπτό ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ σκόραρε ξανά για να γραφτεί το τελικό σκορ ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ 4 – 1.

Η ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ με ομαδικό παιγνίδι αλλά και ατομικές προσπάθειες των αθλητών της φουλάρει  για άνοδο στην παραπάνω κατηγορία.