Βράζει η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ για τη διαιτησία – Άδικη ήττα από τη Νέα Ιωνία στα Ριμινίτικα

Έξω φρενών είναι οι πάντες στην ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ από τη διαιτησία στον αγώνα της, με την πρωτοπόρο ομάδα της Νέας Ιωνίας, το απόγευμα της Κυριακής 9 Δεκεμβρίου στο γήπεδο στα Ριμινίτικα.

Αποτέλεσμα η ΑΠΕ να χάσει με σκορ 1 – 2, αφού από το 19ο λεπτό έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με κόκκινη του Μαθιούδη σε μία φάση που δεν δικαιολογούσε ούτε καν κίτρινη κάρτα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 17ο λεπτό, από ελεγχόμενη θέση off site.

Η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ με πάθος, παρά το γεγονός πως αγωνίζονταν με δέκα παίκτες ισοφάρισε στο 47ο λεπτό με τον Μπίκο.

Ο αγώνας ήταν δυνατός με την ΑΠΕ να στέκεται επάξια απέναντι στην πρωτοπόρο ομάδα της Νέας Ιωνίας, έως το 90ο λεπτό, όταν ο διαιτητής έδωσε πέναλτι στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι το μετέτρεψαν σε γκολ. Καταλογισμός που προκάλεσε τις διαμαρτυρίες παικτών και παραγόντων της ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ, ως προς την ύπαρξη παράβασης.

Τελικό σκορ ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 1 – 2.

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ρούμπας, Γκαρδιακός, Μπίκος, Μίχας, Μαθιούδης, Κατσικογιάννης (80΄ Χατζηροδίτης), Πατσατζόγλου, Γκουτίδης, Καραδήμας, Κοπανάς (10′ λ.τ. Βάσσος – 80′ Γκίζι), Μπαριάμι (70′ Μπάκας)

Την επόμενη αγωνιστική η ΑΠΕ αγωνίζεται εκτός έδρας στον Βύρωνα με την ΔΟΞΑ.