Παρά την κακή εμφάνιση και την κόντρα διαιτησία ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ κέρδισε εκτός έδρας τον ΚΡΟΝΟ με σκορ 1 – 2

Παρά την κακή εμφάνιση, την κόντρα διαιτησία και ότι έπαιζε με δέκα παίκτες από το 70ο λεπτό, ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ, λόγω αποβολής για διαμαρτυρία, κέρδισε εκτός έδρας στην Κυψέλη τον ΚΡΟΝΟ για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ ΕΠΣΑ.

Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ δεν ήταν καλός στο σημερινό του παιγνίδι, Κυριακή 3 Δεκεμβρίου αλλά κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να κερδίσει με 1 – 2.

Ο ΚΡΟΝΟΣ προηγήθηκε στο 12ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι με πολύ ένταση και λίγο θέαμα, αλλά ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ισοφάρισε στο 60ο με πέναλτι που κτύπησε με επιτυχία ο Μπατής και να κερδίσει τον αγώνα με ατομική προσπάθεια και γκολ του Σιμονιάν στο 78ο λεπτό.

Την επόμενη Κυριακή ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ υποδέχεται στο γήπεδο στα Ριμινίτικα τον Κεραμεικό για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.