Σημαντική νίκη εκτός έδρας για την ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ στους Αγίους Αναργύρους με 0 – 1

Σπουδαία νίκη εκτός έδρας στους Αγίους Αναργύρους πέτυχε το μεσημέρι της Κυριακής 5 Νοεμβρίου η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ, κερδίζοντας την ομώνυμη ομάδα με σκορ 0 – 1 για την ένατη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α κατηγορίας ΕΠΣΑ.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Καραδήμας στο 83 λεπτό.

Στο 47 λεπτό η ομάδα μας έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής της Γκουτίδη με δεύτερη κίτρινη, ενώ λίγα λεπτά αργότερα και η αντίπαλος ομάδα έμεινε επίσης με δέκα παίκτες μετά από αποβολή και δικού της παίκτη.

Ο αγώνας δεν ήταν από εκείνους που όσοι τον παρακολούθησαν θα θυμούνται για μεγάλο διάστημα, αφού και οι δύο ομάδες δεν απέδωσαν σπουδαίο ποδόσφαιρο.

Αυτό που μετράει πάντως είναι η νίκη και οι τρεις βαθμοί που κέρδισε η ομάδα μας.

ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ρούμπας, Δαρδανός (46΄ Γκαρδιακός), Μπίκος, Μπάκας, Μαθιούδης, Πατσατζόγλου (66΄ Κατσικογιάννης), Χατζηροδίτης (53΄ Μίχας), Γκουτίδης, Βάσσος (94΄ Παλυβός), Καραδήμας, Κοπανάς

Την επόμενη αγωνιστική η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ υποδέχεται στο γήπεδο στα Ριμινίτικα την ομάδα του Ηρακλείου.