Η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ απέκλεισε τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ Σμύρνης από το κύπελλο με σκορ 2 – 0

Μετά από ένα εξαιρετικό παιγνίδι η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ κέρδισε και απέκλεισε τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ, το απόγευμα της Τετάρτης 1 Νοεμβρίου, από την τέταρτη φάση του Κυπέλλου, στο γήπεδο στα Ριμινίτικα με σκορ 2 – 0.

Η πολύ καλή ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ προηγήθηκε στο 7ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου με σουτ του Καραδήμα και διπλασίασε τα τέρματά της στο 86ο λεπτό με σουτ επίσης του Βάσσου.

Η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ προχώρησε στην πέμπτη φάση της διοργάνωσης, στους 16 και περιμένει την κλήρωση για να πληροφορηθεί τον επόμενο αντίπαλό της στον θεσμό του κυπέλλου.

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ρούμπας, Δαρδανός, Παναγιώτου, Μπάκας, Μαθιούδης, Πατσατζόγλου (69′ Κατσικογιάννης), Χατζηροδίτης (59′ Μπαριάμι), Γκουτίδης, Βάσσος, Καραδήμας (81′ Γκαρδιακός), Μίχας (81′ Κίζι)