Ισόπαλη με 2 – 2 η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ με την πρωτοπόρο ΔΙΑΝΑ Ηλιούπολης, στο γήπεδο στα Ριμινίτικα

Μετά από ένα ποιοτικό παιγνίδι η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ ήλθε ισόπαλη με την πρωτοπόρο ΔΙΑΝΑ Ηλιούπολης το απόγευμα της Κυριακής 29 Οκτωβρίου, στο γήπεδο στα Ριμινίτικα, για την όγδοη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α κατηγορίας ΕΠΣΑ.

Η ομάδα της πόλης μας προηγήθηκε στο σκορ στο 7 μόλις λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή του Βάσσου, το οποίο ήταν και το μοναδικό τέρμα του α ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο ικανοποιώντας τους φίλους του ποδοσφαίρου που παρακολουθούσαν τον αγώνα, αλλά δύο λάθη αμυντικών μας, επέτρεψαν στην φιλοξενούμενη να ισοφαρίσει στο 80΄ και να προηγηθεί με 1 – 2 στο 84΄.

Η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ δεν το έβαλε κάτω και στο 95΄ο Χατζηροδίτης με κεφαλιά ισοφάρισε το σκορ με 2 – 2, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ (Νίκος Κουνάδης): Ρούμπας, Μπάκας Αλ., Παναγιώτου, Δαρδανός (88’ Μπαριάνι), Μαθιούδης, Πατσατζόγλου, Μίχας (67’ Κατσικογιάννης), Γκουτίδης, Βάσσος, Καραδήμας, Κοπανάς (67’ Χατζηροδίτης).