Ισόπαλη με 1 – 1 η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ εκτός έδρας με τον ΑΓΙΑΞ Ταύρου

Χωρίς να πιάσει την καλή απόδοση των τελευταίων αγωνιστικών, η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ, ήρθε το απόγευμα του Σαββάτου 4 Μαρτίου ισόπαλη με τον ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ, στο εκτός έδρας παιγνίδι της  με σκορ 1 – 1.

Ο ΑΓΙΑΞ παρ΄ ότι έπαιζε από το 26 λεπτό με παίκτη λιγότερο, κατάφερε να προηγηθεί στο 41 με απευθείας κτύπημα φάουλ.

Η ΑΠΕ που δεν κινδύνευσε πάντως σε κανένα διάστημα του αγώνα από την αντίπαλη ομάδα, στο 76 λεπτό ο Μπάκας Αλέξανδρος ισοφάρισε το σκορ με κτύπημα πέναλτι.

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Σιφογιαννάκης, Μαζμανίδης, Κρητικός, Μπάκας Αλ. (76΄ Κυβέλος), Μπίκος, Κατσικογιάννης, Γεωργόπουλος (76΄ Γιαννόπουλος), Λαδένογλου (55΄ Πατσατζόγλου, Καραδήμας, Γκουτίδης, Κέσκος (55΄ Κοπανάς)

Μετά το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων που ολοκληρώθηκαν, τρεις ομάδες ισοβαθμούν στην κορυφή με 38, αλλά με τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ να έχουν το αβαντάζ πως έχουν κάνει το ρεπό τους σε αντίθεση με την ΑΠΕ, αλλά το επόμενο Σάββατο θα έρθουν στα Ριμινίτικα για το ΝΤΕΡΜΠΥ ΚΟΡΥΦΗΣ.

Το υπόλοιπο αγωνιστικό πρόγραμμα της ΑΠΕ έως τη λήξη του πρωταθλήματος έχει ως εξής:

Επόμενη αγωνιστική ΑΠΕ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ.

Μεθεπόμενη η ΑΠΕ έχει ρεπό.

Τελευταία αγωνιστική ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ – ΑΠΕ.

Οι αγώνες όλων των ομάδων τις τελευταίες αγωνιστικές θα ξεκινούν την ίδια μέρα και ώρα