Ισοπαλία η ΑΠΕ στα Ριμινίτικα με τους Αγίους Αναργύρους, αλλά πλησίασε την κορυφή της βαθμολογίας

Ισόπαλο έληξε το παιγνίδι της ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ απέναντι στην ομάδα των Αγίων Αναργύρων το πρωί της Κυριακής 29 Ιανουαρίου, στο γήπεδο στα Ριμινίτικα, αλλά η ήττα της πρωτοπόρου στην βαθμολόγια ομάδας των ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ στο γήπεδό της από εκείνη του Άγιου Θωμά με σκορ 0- 1, ευνόησε την ομάδα μας, η οποία βρίσκεται μόλις έναν βαθμό από την κορυφή, μοιραζόμενη τη δεύτερη θέση με το Χαλάνδρι.

Όσον αφορά τον αγώνα της ΑΠΕ, η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο επικράτησε στον αγωνιστικό χώρο, χωρίς όμως να πετυχαίνει γκολ. Μάλιστα διαμαρτυρήθηκε έντονα στο 32΄ για μη καταλογισμό πέναλτι σε ανατροπή παίκτη μας.

Στο 50΄ η ΑΠΕ προηγήθηκε με γκολ του Γκουτίδη, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν δύο λεπτά αργότερα.

Από το σημείο αυτό η ομάδα των Αγίων Αναργύρων ισορρόπησε το παιγνίδι ενώ στο 88΄ ο Μπίκος δεν κατάφερε να σημειώσει τέρμα σε πέναλτι που κτύπησε και απόκρουσε ο τερματοφύλακας της αντίπαλης ομάδας.