Έγραψε ιστορία η ΑΠΕ – Πρώτη στη βαθμολογία μετά από τη σαρωτική με 7 – 1 νίκη της επί της ΑΜΙΛΛΑΣ Περιστερίου

Έγραψε ιστορία το πρωί της Κυριακής 20 Νοεμβρίου στο γήπεδο στα Ριμινίτικα η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ.

Συνέτριψε την ΑΜΙΛΛΑ Περιστερίου με το βαρύ 7 – 1 σκορ, ενώ εάν δεν έκανε οικονομία στις δυνάμεις της, η ιστορική ομάδα της πόλης μας, ίσως να πετύχαινε το σκορ όλων των εποχών.

Επίσης με τη νίκη της αυτή η ΑΠΕ βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς, αφού ο έως εχθές προπορευόμενος ΑΓΙΑΞ Ταύρου, είχε ρεπό και δεν αγωνίστηκε.

Η περιγραφή του αγώνα δεν προσθέτει κάτι αφού το σκορ μιλάει από μόνο του.

Το πρώτο τέρμα της ομάδας μας πέτυχε στο 7ο λεπτό ο Μπίκος και ακολούθησαν οι Μπάκας Παν. και Κρητικός στο Α ημίχρονο που έληξε με σκορ 3 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΠΕ με τους Γκουτίδη, Καραδήμα και Τουφεξίδη (2), εκτόξευσαν το σκορ και τον ενθουσιασμό των φίλων της στα ουράνια.

Την επόμενη αγωνιστική (7)  ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη ΘΥΕΛΛΑ Αγ. Δημητρίου.