Πήρε τους τρεις βαθμούς η ΑΠΕ – Ισόπαλο χωρίς τέρματα το δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην ομάδα του ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

Χωρίς τέρματα έληξε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα της ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ κόντρα στην ομάδα του ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ, ο οποίος είχε διακοπεί την Κυριακή 6 Νοεμβρίου λόγω των καιρικών συνθηκών και ενώ η ομάδα μας προηγούταν στο σκορ με 1 – 0.

Το απόγευμα της Τετάρτης 16/11/22, συνεχίστηκε με το υπέρ της ΑΠΕ σκορ, χωρίς να αλλάξει κάτι. Έτσι η ΑΠΕ κέρδισε τους τρεις βαθμούς της αναμέτρησης.

Σημειώνουμε πως η ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ εμφανίστηκε στο γήπεδο κουρασμένη και χωρίς πολύ όρεξη.

Αυτό έδωσε την ευκαιρία στους ποδοσφαιριστές της φιλοξενούμενης να αναπτύξουν το παιχνίδι τους και να πιέσουν την κυανόλευκη ομάδα.

Μετά και τη σημερινή της νίκη η ΑΠΕ βρέθηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Α ΕΠΣΑ, μόλις έναν βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ.

Την Κυριακή το πρωί στις 11:00 η ώρα η ΑΠΕ φιλοξενεί στα Ριμινίτικα, την ΑΜΙΛΛΑ Περιστερίου.