Μετά από καλή εμφάνιση η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ απόσπασε ισοπαλία (1-1) εκτός έδρας στο Χαλάνδρι

Μετά από καλή εμφάνιση η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ κατάφερε και απόσπασε ισοπαλία (1- 1) εκτός έδρας στο Χαλάνδρι από την ομώνυμη ομάδα, το απόγευμα του Σαββάτου 24 Σεπτεμβρίου, για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α ΕΠΣΑ.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς σκορ.

Στην επανάληψη η ομάδα του Χαλανδρίου προηγήθηκε στο σκορ για να απαντήσει λίγο αργότερα η ΑΠΕ με τον Καραδήμα, που είχε μπει σαν αλλαγή στον αγώνα.

Παρά την πίεση που αύξησε η γηπεδούχος στα τελευταία λεπτά του αγώνα δεν κατάφερε να αλλάξει το σκορ, με αποτέλεσμα η ομάδα μας να κερδίσει έναν βαθμό, απέναντι σε μία από τις ισχυρότερες ομάδες του ομίλου και μάλιστα εκτός έδρας.

Τελικό σκορ ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ 1 – 1.

Ο Νίκος Κουνάδης, παράταξε την ΑΠΕ Αγία Ελεούσα στον πρώτο της αγώνα για το πρωτάθλημα ως εξής:

Ναβροζίδης, Μαζμανίδης, Μπάκας Αλ., Κυβέλος, Μπίκος, Πατσατζόγλου, Σωτηρόπουλος, Κατσικογιάννης, Τουφεξίδης, Λαδένογλου, Κοπανάς

Για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ υποδέχεται την Κυριακή 2 Οκτωβρίου στο γήπεδο στα Ριμινίτικα την ομάδα του ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ.