Σούρμενα – Αγία Ελεούσα 1-2

Θεαματική  νίκη πέτυχε η Αγία Ελεούσα που επικράτησε εκτός έδρας των (μέχρι πρότινος) αήττητων Σουρμένων με 2-1.

Το συγκρότημα του Αλβέρτου Παπαδάκη έβγαλε χαρακτήρα και πήρε μια παλικαρίσια νίκη απέναντι σε μια ομάδα που είχε καιρό να «γευτεί» την πίκρα της απώλειας βαθμών .

Στο 40΄ο Κακαβάς μετά από σέντρα του Ρούσσου άνοιξε το σκορ ενώ δυο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με πλασέ, εκμεταλλευόμενος την ωραία πάσα του Ρούσσου, διπλασίασε τα τέρματα.

Ο Μπόκιας στο 85΄μείωσε σε 1-2 διαμορφώνοντας το τελικό αποτελέσμα.

Η ομάδα του Μιχάλη Κάτσικα ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ακριτίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις.

Πολλά τα παράπονα των γηπεδούχων με την διαιτησία του Ντάουλα.

Σούρμενα: Aσλάνογλου, Πρέκας, Κοντιμπάς, Ακριτίδης, Γκοβίλας(41΄Θεοδώρου), Τσακύρης, Τσικριτέας(49΄Μετλιου), Αναστασόπουλος, Μπόκιας, Χατζηγεωργίου, Μπουγιούκος.

Αγία Ελεούσα:Ζούκας, Σαρλάς, Μιχελής Β.(74΄Μουστάκης), Πλακάς, Μιχελής Κ. Τσολάκογλου(78΄Κανταρτζής), Κακαβάς, Χρυσούλης, Ναζλίδης (55΄Ντατσιονάκης), Φιλιππίδης, Ρούσσος.