ΑΠΕ: Εγκαίνια της νέας έδρας της, στο γήπεδο “ΤΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ”, με νίκη 2 – 0 επί του Χαλκιδονικού

Εγκαίνια της νέας έδρας της, στο γήπεδο “ΤΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ” στην Ιερά Οδό στο Χαϊδάρι, έκανε η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ με νίκη 2 – 0 επί του Χαλκιδονικού.

Η ομάδα μας φλύαρη στο πρώτο ημίχρονο δεν ικανοποίησε του οπαδούς της, ιδιαίτερα όταν η λήξη του ημιχρόνου έφερε τις ομάδες με  ισόπαλο χωρίς τέρματα αποτέλεσμα.

Στο Δεύτερο ημίχρονο, ελαφρώς βελτιωμένη η ΑΠΕ, πέτυχε με τον Παούρη γρήγορο γκολ, στο 53΄και διπλασίασε τα τέρματά της στο 72΄με τον Γιαννόπουλο.

Η σύνθεση της ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ρούμπας, Βλαχόπουλος, Μπίκος, Μενάϊ (82΄ Μακρής Κ.), Χατζημιχάλης (85΄ Λάμπρου), Βασιλάρης, Γιαννόπουλος, Παούρης, Φίλης (75΄ Αβράμης), Σιδέρης (80΄ Καλαμουτουσάκης), Ξενάκης.