Ήττα της ΑΠΕ με 2 – 0, εκτός έδρας από την Ανθούπολη

Με σκορ 2 – 0 έχασε η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ εκτός έδρας από την Ανθούπολη το απόγευμα του Σαββάτου 28 Σεπτεμβρίου στο Περιστέρι, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β΄ΕΠΣΑ.

Η ομάδα μας ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά η τελική προσπάθεια δεν καρποφορούσε, με αποκορύφωμα να μη σκοράρει ούτε με πέναλτι στο τέλος του Α΄ ημιχρόνου, αφού ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε την μπάλα με τα πόδια στο κτύπημα του Παουρή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ανθούπολη κατάφερε μετά από απανωτές κόντρες να πετύχει τέρμα λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης και παρά την αντίδραση της ΑΠΕ να τα διπλασιάσει στο 67΄.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ρούμπας, Βλαχόπουλος (70΄ Μπίκος), Παπαδόπουλος, Μενάϊ, Χατζημιχάλης, Βασιλάρης, Κακαβάς, Παούρης, Ξενάκης, Σιδέρης, Ρούσσος.