Ισοπαλία εκτός έδρας η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ με Αγ. Δημήτριο

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ 1-1

Στο -9 από την κορυφή βρίσκεται η ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ μετά το τέλος της 17ης αγωνιστικής, μετά το εκτός έδρας 1-1 με τον Άγιο Δημήτριο, την Κυριακή 27 Ιανουαρίου.

Αν και κρατούσαμε τη νίκη μέσα στα χέρια μας, ένα πέναλτι το οποίο ελέγχεται για το κατά πόσο ήταν στο 94′ μας στέρησε τους τρεις βαθμούς.

Μόλις στο 17′, η ομάδα μας άνοιξε το σκορ.

Από τον Χατζημιχάλη η μπάλα πήγε στον Γιαννόπουλο, ο οποίος μπήκε μέσα στην περιοχή και άνοιξε το σκορ με ωραίο πλασέ.

Από εκεί και πέρα, το ματς είχε πολλά νεύρα, αρκετά φάουλ και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νικολάου διαμόρφωσε το 1-1 από ένα εύστοχο αλλά αμφισβητούμενο πέναλτι, το οποίο μάλιστα παραλίγο να αποκρούσει ο Ζαφειρόπουλος.