Η μεγάλη νίκη της ΑΠΕ, επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του Άγγελου Μακρή

Από τον σοβαρό τραυματισμό του παίκτη της ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ, Άγγελου Μακρή στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, επισκιάστηκε η μεγάλη νίκη της ομάδας μας 4 – 0, επί του Θρίαμβου Αθηνών, την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου το πρωί.

Ο Μακρής στο κέντρο του γηπέδου πάσαρε σε συμπαίκτη του και στην ολοκλήρωση της κίνησης του στραβοπάτησε και του βγήκε το γόνατο.

Ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου στην Οριζομύλων και τον μετέφερε στο Νοσοκομείο Νίκαιας.

Οι γιατροί του επανέφεραν το γόνατο στη θέση του, αλλά έως τη στιγμή που γράφετε το παρόν άρθρο, παραμένει στο Νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις.

Στο αγωνιστικό μέρος του αγώνα που συνεχίστηκε με πλέον των 4ο΄ λεπτών καθυστέρησης η ΑΠΕ εθριάμβευσε επί του Θριάμβου με 4 – 0, χωρίς να απειληθεί από την αντίπαλη ομάδα.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 3 – 0 και με το ξεκίνημα του αγώνα μετά τον τραυματισμό του Μακρή, σημειώθηκε το τέταρτο τέρμα.

Η ΑΠΕ παραμένει κοντά στην κορυφή της βαθμολογίας, παρότι από την αρχή της περιόδου παίζει μακρυά από τη φυσική της έδρα, το ποδοσφαιρικό γήπεδο στα Ριμινίτικα.