Ήττα στο πρώτο εντός έδρας αγώνα της η ΑΠΕ, υπό τη σκιά της απώλειας του ΜΑΚΗ ΡΟΥΣΣΟΥ

Ήττα της ομάδας μας, υπό τη σκιά της απώλειας του επίτιμου Προέδρου της ΜΑΚΗ ΡΟΥΣΣΟΥ, ήταν το αποτέλεσμα της αναμέτρησης της ΑΠΕ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ  κόντρα στην ομάδα του Αγίου Δημητρίου με σκορ 1-2.

Η ομάδα μας στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της για το καινούργιο πρωτάθλημα, το πάλεψε και παραλίγο να κάνει την ανατροπή αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ με  δύο τέρματα, πριν το μειώσει στο τελικό 1-2.

Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας φορούσαν πένθιμο περιβραχιόνιο, ενώ κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του ΜΑΚΗ ΡΟΥΣΣΟΥ.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 χάρη στα γκολ του Ζαμπάρα στο 61′ και στο 65′.

Η ομάδα μας μείωσε στο 76′ με τον Ρούσσο, ο οποίος παρά την απώλεια του παππού του και «πατέρα» της ΑΠΕ Μάκη Ρούσσο όχι μόνο έπαιξε αλλά βρήκε και δίχτυα.

Στο 0-0 η ομάδα μας είχε δοκάρι με τον Ρούσσο, ενώ δεν αξιοποιήσαμε 2-3 κλασικές ευκαιρίες για γκολ, με αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο να μην υπάρχει σκορ.

Στις εξέδρες οι λιγοστοί, λόγω της κακοκαιρίας φίλαθλοι, ήταν σοκαρισμένοι από τη θλιβερή είδηση.