Ένα κακό δεκάλεπτο και δύο τραυματισμοί, υποχρέωσαν τον ΠΟΛΥΝΙΚΗ σε ήτα

ΦΕΑ ΝΧ – ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 84-63

Άσχημη εξέλιξη είχε η αναμέτρηση της ομάδας μας ενάντια στην πρωτοπόρο της βαθμολογίας ΦΕΑ ΝΧ.

Μετά από ένα πολύ καλό 1ο ημίχρονο, σκορ 42-38, όπου οι 2 ομάδες ήταν κοντά στο σκορ αλλά ταυτόχρονα απέδιδαν καλό μπάσκετ ακολούθησε το πολύ κακό 3ο δεκάλεπτο στο οποίο συνετέλεσαν οι σοβαροί τραυματισμοί των Παναγιώτη Κοντούλη και Γιώργου Δουρουντούς.

Μέχρι την στιγμή εκείνη οι παίκτες του Πολυνίκη είχαν καταφέρει να έχουν στα ίσια το παιχνίδι και να διεκδικούν με αξιώσεις, με βάση την εικόνα του 1ου ημιχρόνου, ακόμη και την νίκη.

Επόμενη εντός έδρας αναμέτρηση την Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου με αντίπαλο τον ΓΑΟΚ.

Δεκάλεπτα: 30-24, 42-38, 74-47, 84-63.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 10 (2), Βερβίτας, Τσοχονελίτζε 7, Δημητρακούλης, Μόρφος 2, Δημούλης, Δουρουντούς 12, Παπαδόπουλος, Λιβανός, Χιώτης 4, Κοντούλης 21, Βαμβακίδης 7 (1).